Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ako cvičiť s dieťaťom?

Palo Hlubina

Pri väčších deťoch prichádza do úvahy aj možnosť zapojiť do tréningu deti. Je to krásna spoločná aktivita, ktorá deťom umožní cítiť inú, aktívnu energiu v tele matky, čím aj cvičenie začnú od malička vnímať ako samozrejmosť patriacu k životu.

Ako cvičiť s dieťaťom?
8. NOV 2017

Na začiatok netreba vymýšľa žiadne zložité tréningové systémy. Jednoducho si zvyknite pri dieťatku neskrývať svoj pohyb ani naťahovanie. Ľahnite si na zem, urobte zopár klikov alebo drepov a to hocikedy počas dňa. Alebo zopár jednoduchých jógových pozícií. Veľmi dobrý spôsob, ako sa dostať po pôrode k cvičeniu, je začať napodobňovať pohyby dieťatka. Ono to bude vnímať ako hru, najmä čím bude staršie a vnímavejšie. Bude to príjemná spoločná aktivita.

A nemajte pocit, že je to len „akože“ cvičenie. Pohyby detí, ktoré ich vykonávajú v uvoľnení a so stopercentnou pozornosť sú často tak náročné, že dospeláci majú čo robiť, aby im stíhali. Už len také batolenie sa po zemi, alebo ešte predtým – prevaľovanie sa z brucha na chrbátik.

Cover iMama

Jednotlivé pohyby si môžete aj skomplikovať – skúste sa napríklad prevaliť za brucha na chrbát a naspäť desať ráz za sebou, ale nepoužite pri tom ruky ani nohy – držte ich natiahnuté. Ak to zvládnete dvadsaťkrát, ste na tom naozaj dobre.

Čím bude dieťatko staršie, tým sa vám otvoria nové priestory na pohyb a na chudnutie či formovanie postavy. Zoberte si dvojročné dieťa pri behaní po ihrisku. Namiesto toho, aby ste sedeli s inými mamičkami na lavičke a žasli nad tým, koľko energie deti majú, skúste sa k deťom pridať. Behajte s nimi, skáčte s nimi, zaveste sa s nimi na preliezku. Pobyt na detskom ihrisku sa aj pre vás môže stať fyzickou aktivitou.

Pozrite si tiež:
http://www.cvicte.sk/zdravie-deti/cvicit-sa-da-aj-pri-dvoch-detoch-adel-poradi-ak

Tento článok je z bonusovej e-knihy CHCEM SPÄŤ SVOJE TELO, ktorú dostávajú zdarma všetci kupujúci motivačnej knihy iMAMA.

Cover Chcem spat svoje telo iMama


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako cvičiť s dieťaťom?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Súvisiace články