Zvoľte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-46
Pediater radí: Čo a kedy môže jesť mamina po pôrode
redakcia

Pýtate sa ako čerstvá mamina, čo môžete alebo naopak nemôžete jesť po pôrode? Tak, aby to bolo vhodné pre vaše dieťatko ktoré kojíte a rovnako aj pre vás? Pozrite sa, čo radí uznávaná pediatrička MUDr. Elena Prokopová.

Celý článok
Otužovať sa môžu aj deti
Adela Jasenovcova
Otužovať sa môžu aj deti
21
NOV

Dospelí znesú omnoho viac chladu ako deti. Možno práve preto, že majú hrubšiu tukovú vrstvu. Nie je však dôvod, aby sa mu deti vyhýbali úplne, pokiaľ sa postupuje pomaly a s rozumom.

Ako cvičiť s dieťaťom?
Palo Hlubina

Pri väčších deťoch prichádza do úvahy aj možnosť zapojiť do tréningu deti. Je to krásna spoločná aktivita, ktorá deťom umožní cítiť inú, aktívnu energiu v tele matky, čím aj cvičenie začnú od malička vnímať ako samozrejmosť patriacu k životu.

Prečo by mala vaša dcéra robiť modernú gymnastiku
Adela Jasenovcova

Dievčatá sa môžu modernej gymnastike venovať už od raného detstva. Rozprávali sme sa so šéfkou športového klubu ŠK JUVENTA BRATISLAVA Ing. Erikou Šimonovou aj o tom, čo robiť, keď dieťa nemá vzťah k športu.

Ako štýlovo skákať do vody
Veronika Shoebridge
Skoky do vody
8
AUG

Horúce letá lákajú k vode. Aj pri nej si môžte zacvičiť, no nemyslite na žiadny štylizovaný workout. Telo precvičíte aj jednoduchými alebo štýlovými skokmi. Veď sa pozrite.

Odkedy môžu deti posilňovať?

Ľudia si často pod pojmom posilňovanie predstavujú zdvíhanie ťažkých váh, čo však nie je úplne pravda. Posilňovanie je dokonca vhodné aj pre obézne deti, ktoré pri bežných aeróbnych športoch psychicky trpia, keďže sú neobratné a pomalé.

Ako motivovať deti jesť zdravo?
Adela Jasenovcova

Deti baví jesť vtedy, keď sa okolo jedla točí nejaký príbeh. Potom sa dokonca s radosťou pustia aj do varenia či pečenia. Hoci matky nemajú vždy čas vymýšľať deťom k jedlám rozprávky, na všetko existuje riešenie.

Za tučné deti si môžeme sami
Jana Šimkovičová

Kto pomôže obéznym deťom, keď rodičom je to jedno. Alebo to nie je až také zlé...?

Vráťte sa do detstva cez športové hry
Adela Jasenovcova
Vráťte sa do detstva cez športové hry
5
JUN

Aj vy si občas zaspomínate na skákanie cez gumu, lezenie po preliezkach dole hlavou alebo hranie vybíjanej? Ak sa neviete donútiť hýbať sa, potrebujete prečistiť hlavu či len sa zabaviť, skúste sa týmito športovými hrami vrátiť do detstva.

Vybrať deťom šport alebo to nechať na nich?
Veronika Shoebridge

Chceli by ste, aby sa vaše deti viac hýbali? Nemusíte ich nútiť, lepšie je motivovať. A úplne najlepšie je, ak začnete od seba a deti získajú pozitívne vzory.

Na detskej joge je najmä veľa zábavy
Adela Jasenovcova

Zuzana Bothová, certifikovaná lektorka detskej jogy, hovorí, že cieľom nie je dokonale prevedený cvik. Predovšetkým treba deti podporiť v ich hravosti, sebapoznaní a sebavedomí. No a na joge sa vaše dieťa rozhodne nudiť nebude - pretože je to zábava.

Deti šport bude baviť, ak sa pri ňom hrajú
Janka Chocholová

Tréner Marek Vojník sa okrem dospelých venuje aj deťom. Športovať podľa neho dokáže každé dieťa, len treba zistiť, ako ho správne motivovať a čo ho na športovaní baví.

Ako sa udržiavať fit aj počas tehotenstva
Silvia Hadeková
Ako sa udržiavať fit aj počas tehotenstva
22
MAR

Dva prúžky na tehotenskom teste by nemali znamenať koniec aktívneho života a cvičenia. Práve naopak, ak nemáte žiadne komplikácie, nič lepšie pre seba, svoje telo, psychiku a nakoniec aj pre svoje bábätko urobiť nemôžete. 

Čo nesmie chýbať v jedálničku dieťaťa?

Každý rodič sa snaží dať svojmu dieťaťu to najlepšie a to by malo platiť aj v oblasti stravovania. 

Čo môžete urobiť každý deň pre zdravie svojho dieťaťa?
Eva Vlková

Deti sú to najdrahšie, čo máme. Nie je nič, čo by sme pre ne neurobili, zvlášť pre ich zdravie. Ale robíme skutočne každý deň pre ne to najlepšie?

Šport formuje deti nielen po fyzickej stránke
Mirka

Pravidelný pohyb rozvíja deti nielen po telesnej, ale aj duševnej stránke. Aké sú jeho výhody v tomto smere? 

Ako skamarátiť deti s pohybom?
Veronika Shoebridge

Vzťah dnešných detí k športu je rôznorodý. Väčšinou však skôr negatívny ako pozitívny. 

Pri svojich tréningoch neustále mentálne prepínam
redakcia

Cvičí s deťmi i seniormi. Tvrdí, že sú to jeho najobľúbenejšie skupiny zverencov. Ako tréner Tibor Mišutka zvláda tieto náročné skupiny?

Cvičiť sa dá aj pri dvoch deťoch. Adel poradí, ako na to

 „Keby som chcela byť vtipná, povedala by som, že by som uvítala, aby mal deň o pár hodín viac. Avšak bola by to len alibistická výhovorka, ktorú používa takmer každý. Čas nie je problém, ide o to, ako si kto nastaví priority.“ 

Zdravie detí vidno aj na zuboch

Určite ste počuli o tom, že zdravá ústna dutina je jednou zo záruk zdravého života. Bohužiaľ, mnohé detičky majú zuby vo veľmi zlom v stave a veľakrát môžu za to práve rodičia. 

Zvoľte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-46

Burza

Pre vloženie inzerátu musíte byť prihlásený!
Registrovať | Prihlásiť
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1474
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.